Відділ спеціального фортепіано

Шепелєва Дар’я Олександрівна

Освіта.
Харківське музичне училище ім. Лятошинського, 2014 р., викладач з класу фортепіано, концертмейстер.
Харківський національний університет мистецтв ім. Котляревського, 2018 р., концертмейстер, викладач (фортепіано).
Основні етапи трудової діяльності:
ДМШ № 10 – концертмейстер.
ДМШ № 5 ім. Римського-Корсакова – концертмейстер, викладач з класу фортепіано.
Особисті творчі досягнення:
Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Мелодія весни», 1місце, Київ, 2013 рік.
Міжнародний фестиваль-конкурс музики «Золотий зорепад», 1 місце, Дніпро, 2014 рік.
Міжнародний фестиваль-конкурс музики «Золотий зорепад», 1 місце (камерний ансамбль), Дніпро, 2018 рік.
Брала участь у концертах відділу фортепіано у філармонії.
Найважливіші досягнення учнів:
За період роботи:
Обласний конкурс виконавської майстерності «Радість відкриття»:
2 місце – Федорова Свєтослава (домра),
1 місце – Антошків Тимур (домра),
3 місце – Чумак Анна (цимбали).
Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Мелодія весни», Київ, 2018 рік.
2 місце – Столовая Маргарита (скрипка).
Все український конкурс-фестиваль сучасного музичного мистецтва «Харківські зорі»:
3 місце – Столовая Маргарита (скрипка).
Педагогічний стаж: 5років.
Особисті задачі під час роботи в ДМШ №5:
розвинути навички гри на фортепіано;
розкрити творчі здібності дитини і допомогти їх розвитку;
сприяти вихованню естетичного смаку учнів, залученню їх до світової музичної культури;
виховати здатність самостійно розвинути такі якості: волю, дисциплінованість, сміливість, артистизм;
привчити з дитинства сприймати кожний концертний виступ як свято.

Нецвітай Тетяна Валентинівна

Освіта: випускниця ДМШ №5, 1992 р. закінчила Харківське музичне училище ім. Лятошинського по класу фортепіано, 1997 р. – Харківський державний університет мистецтв ім. Котляревського (дипломом з відзнакою), спеціальність – фортепіано, кваліфікація: викладач фортепіано, концертмейстер, артистка камерного ансамблю.

Основні етапи трудової діяльності: з 1993 року по теперішній час працює викладачем фортепіано в ДМШ № 5, довгий час працювала також концертмейстером у відділі струнно-смичкових інструментів школи.

Паралельно працювала у таких закладах, як ДМШ №15 (викладач фортепіано), ХДДЮТ (музичний керівник та викладач співу Дитячого театру «Каламбур»), Студія раннього розвитку по системі Монтессорі (музичний керівник). З 2011 по 2014 рр. навчалася в аспірантурі на кафедрі теорії культури та філософії науки за спеціальністю «Філософська антропологія, філософія культури» Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна.

Брала участь у міжнародних наукових конференціях з доповідями: Міжнародна наукова конференція «Онтологія и поетика: теоретичні та практичні аспекти» (Донецький національний університет, 3-4 листопада 2012 р.), Міжнародна наукова конференція студентів та аспірантів «IX Харківські студентські філософські читання» (ХНУ ім. В.Н.Каразіна 25-26 квітня 2013 р.), VII Міжнародна науково-практична конференція «Наука та соціальні проблеми суспільства: трансформація цінностей у сучасному світі» (ХНУ ім. В.Н.Каразіна 7 червня 2013р.), XXI Міжнародні харківські сковородинівські читання «Філософія та богослов’я: на шляху діалогу», присвячені 1025-річчю Хрещення Русі (с. Сковородинівка, 26-27 вересня 2013 р.).

Має 8 наукових публікацій, з них 4 статті опубліковані у спеціальних наукових виданнях, затверджених ВАК України, 2 – у спеціалізованих іноземних виданнях у галузі філософських наук, та 2 – у тезах виступів, опублікованих у збірках матеріалів конференцій.

З 2015 по 2016 рр. – завідуюча концертмейстерським відділом, з 2016 р. по теперішній час – завідуюча фортепіанним відділом у молодших класах.

Особисті творчі досягнення: 2007 р. – Диплом обласного конкурсу методичних робіт викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів за темою: «Формування активного самостійного творчого мислення учнів шкіл естетичного виховання».

Найважливіші досягнення учнів:

  • 2006 р. – Паращич Микита – дипломант V Відкритого фестивалю світової музики, присвяченого пам’яті М.Леонтовича.
  • 2009 р. – Паращич Микита – дипломант III Музичного фестивалю пам’яті Л.М.Попової.
  • 2010 р. – Паращич Микита – лауреат Фестивалю «Харків – місто добрих надій».
  • 2011 р. – Паращич Микита – лауреат I ступеню Відкритого фестивалю польської та української музики ім.К.Шимановського.
  • 2015 р. – Потоцька Світлана – дипломант I ступеню Інтернаціональної олімпіади «My world – art!».
  • 2015р – Потоцька Світлана – лауреат II ступеню XV Всеукраїнського дитячого та юнацького фестивалю-конкурсу класичної та сучасної музики «Ландыш».
  • 2016 р – Потоцька Світлана – лауреат I ступеню відкритого фестивалю польської та української музики ім.К.Шимановського.
  • 2017 р. – Шеметов Богдан – лауреат II ступеню IX Відкритого міжнародного конкурсу пісні та музики «Золотий Орфей» (м.Дніпро).
  • 2018 р. – Потоцька Світлана – лауреат II ступеню Благодійного міжнародного конкурсу «Запали свою зірку».

Педагогічний стаж – 25 р.

Цілі під час роботи в ДМШ: формування у дитини високих естетичних та культурних цінностей, серед яких гра на фортепіано була б природною та невід’ємною частиною життя і джерелом музичної творчості; передача молодому поколінню традицій професійного фортепіанного виконавства.

Чернишевич Ірина Володимирівна

У 1980 році закінчила Музичне училище м. Ургенч (Узбекистан), за спеціальністю фортепіано; у 1989 році Ташкентський державний інститут культури.

Розпочала педагогічну діяльність у 1977 році викладачем класу фортепіано та концертмейстером у музичному училищі м. Ургенч. У 1996-1998 рр. працювала концертмейстером в багатопрофільному ліцеі-інтернаті. 2000-2003 школа №9 м. Жлобін (Білорусь), естетичні класи – викладач фортепіано, концертмейстер. З 2005 року по теперішній час викладач класу фортепіано в ДМШ №5 ім.Римського-Корсакова м.Харкова. Педагогічний стаж складає 37 років.

Найбільш важливі досягення учнів: Аліна Потапенко – лауреат ІІІ конкурсу “Юний віртуоз”, 2014 р.

Головною задачею викладача вважає виховування майбутніх професіоналів, підтримування вогник музичної культури серед юного населення.

Пінчук Ірина Олексіївна

Освіта. Закінчила ХССМШ-інтернат, Харківське музичне училище ім. Лятошинського, Харківський інститут мистецтв ім. І.П.Котляревського за спеціальністю фортепіано, з кваліфікацією викладач, концертмейстер.

Основні етапи трудової діяльності:

  • викладач фортепіано в музичній студії клубу «Ровесник» м. Харкова,
  • заступник директора та викладач фортепіано в ДМШ № 11 м. Харкова,
  • концертмейстер в ДМШ № 1 м. Харкова,
  • наразі працює викладачем фортепіано та концертмейстером в ДМШ № 5 ім. М. Римського-Корсакова.

Педагогічний стаж: 43 роки.

Мету своєї професійної діяльності бачить у вихованні всебічно розвинених особистостей, в передачі учням професійних навичок та надбань попередніх поколінь, а також у прищепленні дітям любові до музики з перших кроків у музичній школі та збереженні її на все життя.

Васильєва Любов Іванівна

У 1987 році закінчила Харківський інститут мистецтв ім.І.П.Котляревського за спеціальністю фортепіано. Трудову діяльність розпочала в ДМШ №12 ім.К.Шульженко міста Харкова. Деякий час працювала викладачем і концертмейстером в Ізюмській дитячий музичній школі. З 2005 року професійна діяльність пов’язана з ДМШ №5 ім.Римського-Корсакова. З 2008 до 2011 року працювала директором Обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів. Має 27 років педагогічного стажу.

За сумлінну працю та високий професіоналізм неодноразово нагороджена Почесними грамотами. Серед них – Почесна грамота Міністерства культури і туризму України (2010р.) та Почесна грамота Харківської обласної державної адміністрациїї (2011р.)

Останні досягнення:

  • 2013 рік – учень Карабський Владислав – дипломант Обласного конкурсу «Юний піаніст»,
  • 2014 рік – Карабський Владислав – дипломант Міжнародного конкурсу юних піаністів «Слобожанська фантазія» в м. Суми.

Неодноразово брала участь в різного рівня науково-практичних конференціях з доповідями, присвяченими питанням сучасної початкової мистецької освіти:

  • Міжнародна науково-практична конференція «Основні тенденції загального і професійного розвитку дітей». 2009р., м.Харків.
  • Всеукраїнська науково-практична конференція викладачів середніх спеціалізованих музичних закладів. Доповідь «Тенденції розвитку післядипломної освіти в сучасному інформаційному просторі». 2009г., м.Харків.
  • Обласна науково-практична конференція «Ф.Шопен і Україна» культурні зв’язки виконавська практика. 2011г., м.Харків
  • Обласна науково-практична конференція “Г.Г.Нейгауз. Педагогіка. Виконавська практика». Доповідь «Педагогіка Г.Нейгауза як імпульс розвитку інноваційних педагогічних методів сучасності», м. Харків, 2013 р.

Головну ціль своєї роботи вважає у: заохоченні дітей до занять класичною музикою; пробудженні інтересу до фортепіанної гри; створенні можливості кожному учню творчо розвиватися відповідно до своїх бажань й обдарованості.

Віддає уподобання симфонічній музиці. Улюблені композитори: Л-В. Бетховен, Й.Брамс, Ф.Лист, П.Чайковський, С.Рахманінов, Я.Сибеліус, група «Queein». Захоплюється творчістю художників – імпресіоністів та сучасною хореографією, особливо постановками Раду Поклітару.

Любить подорожі, активний туристичний відпочинок.

Слепцова Наталія Анатоліївна

Середню освіту здобула в 1984 році в Харківському державному музичному училищі як концертмейстер та викладач фортепіано. Вищу освіту здобула в Харківському педагогічному університеті ім. Г.С.Сковороди та Українській інженерно-педагогічній академії.

 

Трудова діяльність проходила в Первомайській дитячій музичній школі, у Палаці культури 8 ДПЗ, у Дошкільному навчальному закладі №429. Педагогічний стаж складає 37 років.

 

Останні особисті досягнення в якості концертмейстера:

 

фестиваль дитячих хорових колективів «Низький уклін Вам, ветерани!», 2010;

обласний фестиваль вокальних ансамблів, солістів «Співуча весна», 2010;

VI всеукраїнський конкурс виконавців на бандурі ім. Гната Хоткевича, 2013, диплом за високий професіоналізм концертмейстерів;

фестиваль-конкурс «Вінок Слобожанщини», 2013, дипломант І ступеня;

 

Найважливіші досягнення учнів:

обласний конкурс виконавської майстерності учнів молодшого віку мистецьких шкіл «Радість відкриття» – лауреат III ступеня Родін Матвій;

XXIV міжнародний музичний фестиваль виконавчого мистецтва «Музика – наш спільний дім» – лауреат II премії Родін Матвій;

X всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв – дипломант Рогожнікова Маргарита;

відкритий конкурс молодих виконавців «Каховка запрошує» – лауреат І ступеня Сидорчук Вероніка;

XI всеукраїнський конкурс-фестиваль сучасного музичного мистецтва «Харківські Зорі. ВЕСНА» – III місце Рогожнікова Маргарита;

XI всеукраїнський конкурс-фестиваль сучасного музичного мистецтва «Харківські Зорі. ВЕСНА» – II місце Сидорчук Вероніка, Чайкова Катерина;

XXV міжнародний музичний фестиваль виконавчого мистецтва «Музика – наш спільний дім» – лауреат І премії Родін Матвій, Сидорчук Вероніка;

XIV відкритий фестиваль світової музики ім. М. Д. Леонтовича – дипломант Родін Матвій;

IV відкритий фестиваль-конкурс «Мистецтво – це ми, мистецтво – це світ!» – дипломанти Родін Матвій та Чайкова Катерина;

XI всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв – лауреат ІІ ступеня Рогожнікова Маргарита;

XI всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв – лауреат І ступеня Родін Матвій;

XV всеукраїнський конкурс-фестиваль сучасного музичного мистецтва «Харківські Зорі. ВЕСНА 2019» – ІІ місце Сидорчук Вероніка;

ІІ міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Super Art – 2020» – лауреат І ступеня Сидорчук Вероніка, Родін Матвій;

VI міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зимове сяйво» – лауреат І ступеня Сидорчук Вероніка;

обласний конкурс виконавської майстерності «Радість відкриття» – лауреат Рогожнікова Маргарита;

VI міжнародний конкурс «Дніпровські хвилі» – дипломант Рогожнікова Маргарита;

XXVII міжнародний музичний фестиваль виконавчого мистецтва «Музика – наш спільний дім» – лауреат I премії Рогожнікова Маргарита;

Під час роботи в школі головною своєю метою вважає підготування високопрофесійних, музичних, обов’язково гармонійних та чутливих дітей, які з часом можуть теж стати професійними музикантами.

ІІІ міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Super Art – 2021» – лауреат ІІ ступеня Рогожнікова Маргарита;

перший відкритий конкурс естрадно-джазового виконавства та імпровізації «Jazz Fiesta Spring – 2021» – лауреат I премії Родін Матвій.

 

У вільний час Наталія Слепцова надає перевагу книгам, плаванню, відвідуванню театрів, концертів та виставок.