Історія

Дитяча музична школа №5 ім.Римського-Корсакова м.Харкова була заснована 1923 року як філія першої музичноі школи. На початку свого існування розміщувалася за адресою: провулок Аптекарський, 3. На той час у ній навчалося 60 дітей. Перший педагогічний колектив, який з 1941 року очолював Микола Олексійович Хлебніков, нараховував 30 викладачів. У школі було п’ять відділень: фортепіано, скрипки, віолончелі, дитячого співу, музично-теоретичних дисциплін.

Під час війни – з 1941 до 1943 року – діяльність школи було припинено. Після визволення міста – 1943 року – педагогічний склад під керівництвом М.О.Хлебнікова перейшов у харківську музичну школу №1 ім.Бетховена.

25 квітня 1944 року ДМШ№5 ім.Римського-Корсакова відновила свою діяльність у приміщенні клубу Металіст, а з часом – у будинку по вул.Руставелі 29, де розміщується й зараз.

руставели

Директором в перші післявоєнні роки була Ескіна Розалія Абрамівна. Колектив педагогів складався з працівників довоєнних років: РожавськаЛ.І.,АлександроваС.А.,ТафтТ.В., а з часом поповнився молодшими педагогами: МарголісБ.С., ПанаіотідіА.Г., БібікВ.І.

Учны ДМШ №5 ім.Римського-Корсакова успішно виступали на міських музичних оглядах, регулярно брали участь у концертах на підприємствах Харкова (фабрика “Печатник”, завод “Авторучка”, Трикотажна фабрика та ін..)

Зв’язок із середніми навчальними закладами та участь у громадському житті міста зробили школу популярною, з’явилася зацікавленість дітей у здобутті музичноі освіти.

Поступово контингент збільшувався, і на 01.09.1949р. у школі було вже 233 учня.

Протягом багатьох років кращі вихованці школи продовжують навчання в музичному училищі та вищих мистецьких навчальних закладах, стають високопрофесійними спеціалістами, працюють у творчих колективах Харкова та інших міст Украіни.

ДМШ № 5 ім. Римського-Корсакова пишається своїми випускниками, серед яких такі відомі діячі музичного мистецтва, як професор ХДУМ ім.І.Котляревського, харківський композитор Л.М.Булгаков, професор Киівськоі національноі музичноі академіі В.Н.Золочевський, відомий український композитор, автор опер, балетів, симфонічних та вокальних творів В.С.Губаренко, викладач ХССМШі С.І.Захарова, колишній директор ДМШ№9 м.Харкова Л.М.Тесленко. Випускниця школи, доцент, кандидат мистецтвознавства О.О.Александрова викладає в Харківській гуманітарно-педагогічній академіі, а А.С.Бочарова, Н.О.Машина, А.С.Зареченська – у Харківському музичному училищі ім.Б.Лятошинського.

Численні учні минулих років повернулися до нашої школи вже як педагоги. Це ПанаіотідіА.Г., БукреевЮ.І., КарпусенкоЕ.В., ГладкаІ.Г., Ємел’яноваЛ.М., ВисоковськаТ.В., ЛеоноваН.М., БелоусН.Я., МаслоО.І., ЄвграфоваН.В., ШапченкоТ.В., МамчинаВ.М., ЮркевичІ.І., КотлярС.Д., ЧернишевичІ.В., ПальвальІ.В., СупрунюкГ.В.

Значний внесок у формування та становлення школи зробили директори, які очолювали заклад в різні роки: РожавськаЛ.І., КалінінА.С., БібікВ.Н., МаломужМ.П., СергієнкоО.О.

1975 року було відкрито відділ духових інструментів, на якому працювали кращі педагоги міста: ДудніковМ.М., МарштейнЕ.Л., ЗубахаА.Я. та інші. Тоді ж був заснований духовий оркестр, що згодом дістав звання зразкового.

1980 року за рішенням Харківськоі міськради ДМШ №5 ім. Римського-Корсакова було передано також приміщення по вул. Нетечінській 16, у якому відбуваються заняття духового, струнного та народного відділень.

Нетечинська

Знайомство дітей із чарівним світом музичного мистецтва спонукає займатися різними видами художньо-естетичноі діяльності. За проханням батьків в нашій школі були відкриті класи хореографіі, фольклору, художнє відділення. Кожен учень має чудову можливість виявити свої потенційні здібності.

За останні роки життя школи активізувалось. З 1994 року відновлена та продовжується традиція проведення звітних концертів. Творчі учнівські колективи (ансамблі скрипалів, віолончелістів, гітаристів, духовий оркестр, хор, фольклорний та танцювальний колективи) із великим успіхом беруть участь у міжнародних, усеукраїнських, обласних, міських конкурсах та фестивалях.

Сьогодні ДМШ №5 ім.Римського-Корсакова – провідний навчальний мистецький заклад, контингент якого становить більше ніж 500 учнів та майже 100 високопрофесійних, досвідчених, творчих педагогів.

Організація навчально-виховного процесу базується на поєднанні кращих традицій та нових методів навчання, відповідає рівню сучасних вимог.

Багато років на базі ДМШ№5 ім.Римського-Корсакова проводяться семінари, майстер-класи, міські та обласні конкурси й олімпіади. Учні та викладачі нашої школи – постійні учасники цих заходів. Значна кількість перемог є яскравим показником якісної та професійної роботи педагогів, які всебічно розвивають творчі здібності учнів, надають їм практичних навичок та вмінь, виховують справжніх шанувальників музичного мистецтва.

Історія школи продовжується, попереду ще багато цікавих творчих подій. Зараз колектив ДМШ №5 ім.Римського-Корсакова готується гідно зустріти своє 100-річчя новими успіхами та досягненнями у великій справі естетичного виховання дітей.

my text