Воля до творчості в буремні часи: мистецтво як вихід із випробувань пандемії – у заході вокальної студії «Resonance» за участі молодшого хору школи

22 Чер

2020 і 2021 роки стали складним періодом у глобальному масштабі: для всього людства настала епоха змін. Хто б міг подумати ще пару років тому, що звичайна робота, зустрічі з друзями, міські заходи можуть бути перенесені в інтернет або й зовсім відмінені? І через яку причину? Через страх за своє здоров’я та здоров’я інших, через ризик лякаючих наслідків, до яких втрат може призводити Ковід-19.

Це безумовно велике навантаження для психіки кожної людини. Для дітей цей період – також період випробувань і почасти незрозумілих викликів. І тим паче, важливо і цінно те, що діти зберігають енергію і бажання до самопрояву. Ми багато чому можемо навчитися у наших маленьких вчителів.

На хвилі творчого піднесення вокальна студія «Резонанс» створила кавер на слова Леоніда Агутіна «Включите свет». Композиція для каверу була вибрана не випадково, адже вона дуже багатогранна і своєчасна. Музика і творчість не мають меж, а в сучасних складних умовах це найважливіше.

Автори ідеї та організатори – вокальна студія «Resonance» (м. Харків) під керівництвом Світлани Ковальової і Тетяни Ковальової, звукорежисер – Сергій Безуглий, відеомейкер – Андрій Плещєєв-Коринько. У головних ролях – артисти студії «Resonance», а також харківські солісти і колективи. Ми раді тому, що серед інших учасників представники ДМШ № 5 ім. Римського-Корсакова також долучилися до проекту: у ньому взяв участь молодший хор школи, керівник – В.Решетнікова.

Юні вокалісти у словах втілили мрію – про свободу і внутрішнє світло, яке не залежить від зовнішніх обставин, про право бути видимими завдяки музиці, звучанню. Пісня, яка зазвучала трьома мовами, розширює межі сприйняття. Вокальне виконання, танець і загалом візуальний ряд налаштовують на зміни та вселяють у душу оптимізм, тож стають арт-терапевтичними і для виконавців, і для слухачів.

Ми, дорослі, підтримуємо наших дітей та їхній інтерес у творчій діяльності і прагнемо, щоб якомога більше людей «ввімкнули світло» у своїх серцях у відповідь на тему композиції та проблеми, які вона піднімає.

Виходом зі стану пандемічного завмирання для кожного з нас може бути самопідтримка, увага до здоров’я, а головне – приділення уваги внутрішньому ресурсу – вогнику творчості та душевної краси, що і втілили учасники студії «Резонанс» за участі молодшого хору школи. Вдячні та пишаємось!

Посилання на відео нижче↓↓↓

Леонид Агутин – Включите свет (cover by Vocal Studio “RESONANCE”, Kharkov, Ukraine)

Оксана Стогній, к. філол. н.