Художнє відділення
Ось уже 13 років у ДМШ №5 ім. Римського-Корсакова існує художнє відділення. За ці роки учні були представлені на Міжнародних (у Китаї, Швейцарії, Латвії, Великобританії, Польщі, Фінляндії, Білорусі, Росії), Всеукраїнських (у Києві, Полтаві, Дніпрі) та міських виставках і конкурсах, де вони неодноразово відзначалися грамотами, дипломами лауреатів 1, 2 і 3 ступеня і пам’ятними призами.
Неодноразово роботи учнів художнього відділення виставлялись у Харківському художньому музеї як у групових, так і в персональних виставках. У 2012 році відбулася виставка робіт художнього відділення у Національному педагогічному університеті ім. Г.С. Сковороди.
Образотворче мистецтво, як і музика – це спосіб автора виразити свої почуття, емоції та враження. Різниця лише у способах передачі.
Жанри живопису різноманітні, це:
Анімалістика (пішло від лат. animal – тварина) – це жанр образотворчого мистецтва, в якому основним предметом зображення є тварини.
Іппічний жанр (пішло від грецьк. hippos – кінь) – жанр образотворчого мистецтва, в якому головним мотивом є зображення коня.
Пейзаж (пішло від франц. paysage – країна, місцевість) – жанр образотворчого мистецтва, в якому основним предметом зображення є природа.
Міський (архітектурний) пейзаж – жанр образотворчого мистецтва, в якому основними предметами зображення є міські вулиці, будівлі.
Морський пейзаж (марина) (пішло від франц. marine, італ. marina, від лат. marinus – морський) – жанр образотворчого мистецтва, що зображає морський вид. Яскравий представник цього жанру – І.К. Айвазовський (1817-1900).
Портрет (пішло від франц. рortrait – точне відображення) – це художнє зображення людини з передачею його внутрішнього світу. Поділяється на види: індивідуальний, груповий, парадний, автопортрет.
Натюрморт (у перекладі з франц. – мертва, неодухотворена натура) – це художнє зображення різних предметів побуту. Ними можуть бути: посуд, домашнє начиння, фрукти, овочі, квіти, дичина чи будь-яке їх поєднання. Найвідоміші школи в написанні натюрморту – фламандська і голландська, в яких особливим чином було вирішено питання передачі кольору і композиції.
Сюжетно-тематична картина – змішування традиційних жанрів живопису (побутового, історичного, батального, композиційного портрету, пейзажу тощо), які виникли в художній практиці та в радянському мистецтвознавстві 1930-х рр.
Практично всі найбільш поширені техніки виконання діти втілюють у своїх роботах:
Акварель (від італ. aquarello) – означає живопис фарбами на водній основі.
Гуаш – це техніка живопису на папері, картоні, полотні, шовку, кістці щільними матовими фарбами з тонко розтертого пігменту з водоклеєвим сполученням з використанням білил (гуашевими фарбами, гуашшю).
Батік (від індонезійського ba – бавовняна тканина і tik – точка) – малюнок на тканині.
Вітраж (від франц. vitrage – скло) – орнаментальна чи сюжетна декоративна композиція зі скла або іншого матеріалу, що пропускає світло.
При писаному вітражі на поверхню скла наноситься малюнок прозорими фарбами. Комбінований вітраж здійснюється поєднанням різноманітних технологій творення вітражу.
Декоративний (інтер’єрний) живопис – живопис, що створений з метою прикрашання інтер’єру чи доповнення до дизайну приміщення.
Колаж (фр. collage – наклеювання) – технічний прийом в образотворчому мистецтві, що полягає в наклеюванні на основу предметів і матеріалів, що відрізняються по кольору і фактурі.
Аплікація в техніці мозаїка (від франц. mosaïque, італ. mosaico від лат. (opus) musivum – твір, присвячений музам) – декоративно-прикладне і монументальне мистецтво різних жанрів, твори якого натякають на формування зображення шляхом компонування, набору і закріплення на поверхні різнокольорових камінців, смальти, керамічних плиток та інших матеріалів.
Станковий живопис – вид живопису, твори якого мають самостійне значення і сприймаються незалежно від оточення. Буквально – це живопис, створений на станку (мольберті). На відміну від монументального, твори станкового живопису здійснюються на нестаціонарній основі: на полотні, картоні, дошці, папері, шовку.
Программа навчання
Назва предмету
-
Рисунок
-
Живопис
-
Композиці
-
Скульптура
-
Початковий курс історії образотворчого мистецтва
Кількість годин
-
94
-
94
-
94
-
94
-
94