Концертмейстерський відділ

Концертмейстерський відділ вирізняється з-поміж відділів ДМШ №5 ім. Римського-Корсакова своєю специфікою: основною діяльністю його є акомпанування для всіх юних виконавців школи. Відділ виконує функцію комунікації, веде співпрацю з керівниками всіх фахових дисциплін, оскільки бере участь у всіх виступах учнів на концертах.

Унікальною особливістю відділу є взаємодопомога та взаємозамінюваність концертмейстерів, що створює дружню атмосферу. На відділі вчать чути не лише себе, але й інших – акомпанемент та інших музикантів, що виконує і розвивальну, і виховну функції. «Мисленням у форматі ЗD» називає цей процес керівник відділу Ірина Віталіїна Бурік.

На відділі працюють 19 концертмейстерів. Молоді перспективні кадри, якими активно поповнюється відділ, є студентами ХНУМ ім. І.П. Котляревського, які прагнуть працювати у ДМШ №5 і після завершення навчання.

У співпраці з відділом діє шумовий оркестр – додаткове розвивальне заняття до основної дисципліни – під керівництвом Наталії Борисівни Шепеленко, концертмейстер – І.В. Бурік. На ньому діти знайомляться з шумовими інструментами: металофонами, ксилофонами, ложками тощо.

Серед цілей, які ставить перед собою відділ, є постійне професіональне самовдосконалення та втілення взаємодопомоги з викладачами інших відділів.